Opalování

Opálení není v principu nic jiného než vlastní tělesná ochrana proti slunečnímu záření. Působením záření UV-B se aktivují zvláštní buňky pokožky (melanocyty), aby vytvářely intenzivněji bílé melaninové pigmenty. Tyto pigmenty hnědnou na cestě do svrchních vrstev pokožky vlivem záření UV-A a kyslíku z krve (nepřímá pigmentace). Jestliže už proběhla určitá pigmentace předem, kůže okamžitě zhnědne působením záření UV-A (přímá pigmentace).

Kůže je největším regulačním a ochranným orgánem našeho těla. Prostřednictvím kůže se dostáváme nejen do tělesného, nýbrž i do smyslového kontaktu s naším smyslovým prostředím. Máme-li dobrou náladu, cítíme se doslova "ve své kůži". Zatímco v minulých stoletích se považovala za vznešenou bledost kůže, v dnešní době je přirozené hnědé zbarvení těla znakem sportovního ducha a atraktivnosti zdraví. Vnější zdravý vzhled - outfit - je pro stále více lidí výrazem osobního životního stylu. Atraktivně opálená kůže znásobuje sílu vyzařování. Ať je to v práci nebo ve volném čase, člověk prostě lépe pochodí.

Co se týče ochrany proti škodlivému záření, přísluší záření UV-B další role. Způsobuje vytváření takzvané sluneční mozolnatosti, zesílení pokožky. Jestliže se vytvoří optimálně obě vlastní kožní ochranná opatření (pigmentace a sluneční mozol), lze dosáhnout až čtyřicetinásobné ochrany proti záření. Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění, proto je opalování v soláriu dobrou přípravou na dovolenou na slunečních plážích nebo na horách.

Téměř každý zná ten pocit. Jestliže se na obloze směje slunce, vyzařuje z nás radost a máme prostě lepší náladu. Blahodárné účinky záření UV na tělo i duši jsou prokázány i po lékařské stránce. Jen na slunci nebo v soláriu - přesněji řečeno při ozáření UV-B - dochází k vlastní tělesné tvorbě vitamínu D3. Vitamín D3 ( sluneční hormon ) je důležitý hormon pro stavbu kostí a proti osteoporóze. Za spolupůsobení vitamínu D3 se ukládá vápník. Navíc sluneční hormon stimuluje imunitní systém, pomáhá nám zvyšovat tělesnou výkonnost, působí proti depresím a zlepšuje krevní oběh. O pozitivním účinku slunečního záření na kožní onemocnění, jakými jsou akné, lupenka či neurodermitida, není třeba nikoho přesvědčovat.

  Otevírací doba

 • Pondělí
  9:00 - 21:00
 • Úterý
  9:00 - 19:00
 • Středa
  9:00 - 21:00
 • Čtvrtek
  9:00 - 19:00
 • Pátek
  9:00 - 21:00
 • Sobota
  15:00 - 19:00
 • Neděle
  15:00 - 19:00
 • Získejte nádherný úsměv a formujte svou postavu během opalování.